Dánffalvy Aurél "Én volnék a kormánypárti szavazó" c. bejegyzésében felhozott, a kormánypárt maradása melletti érvekre szeretnék most reagálni.
1. Családom van, 4 gyerekem. Féltem az adókedvezményemet. Megvetsz érte, ne tedd! Ki bízhattam volna, hogy nem bont vissza mindent, csak a rohasztó korrupciót!
Igen, van adókedvezmény, ami önmgaban nem rossz, és leszámítva, hogy diszkriminatív, hiszen nem mindenki számára elérhető, van is értelme, nem hiszem amúgy, hogy az ellenzék el akarta volna törölni, maximum átalakította volna, Karácsony például mindjárt alapjövedelmet szeretne, amellyel helyette magasabb összeg szerepelne. (A korrupció lebontása nagyon fontos, de nem feltétele a családi támogatások megvonása, sőt, ha jól csináljuk, akkor az elfolyó pénzek megspórólását lehet erre is fordítani, hiszen ez egy prioritást jelentő kiadás minden állam számára.)
Ugyanakkor a kormány családbarát intézkedései azért más fénybe kerülnek, ha például azt nézzük, hogy az egy kulcsos adó Európa legmagasabb ÁFA-kulcsa mellett mennyi pénz marad a szegényebb, és mondjuk csak egy vagy két gyereket nevelő családok kasszájában.
2. Élő hitű keresztény vagyok. Hogy a Fidesz és a kereszténység az két dolog? Tudom. Soha a történelemben nem tett jót az egyháznak a hatalom halálos ölelése. Még is? Ki biztosított arról, hogy támogatja gyerekem egyházi iskoláját és az iskolai hitoktatást? Az ellenzék! Ne viccelj!
Ha az a cél, hogy minden gyermek számára lehetőségként fennálljon az egyházi fenntartású oktatásban való részvétel, akkor egyetértek, álljon. Ha megnézzük a Jobbikon kívüli összes ellenzéki párt által elfogadott oktatási minimumot, csak arról írnak, hogy az egyházi iskolákban se legyen szegregáció (máshol se), és ne kapjanak náluk kevesebb forrást az állami iskolák. Ezek alapján nem tűnik úgy. mint ha meg akarnák szüntetni őket.
Egyébként a jelenlegi kormány által bevezetett hit- és erkölcstan minden félnek rossz, nem csak a diákoknak, akiket megbélyegez, hiszen vallások szerint osztja szét őket, és nem csak azoknak, akik azon 158 településen laknak, ahol csak egyházi iskola van, így oda járni kényszer és nem választás. Az egyházak számára is hátrányos, hiszen rendkívül nehézkes megszervezni a hittanoktatást az órarendekhez igazítva, emellett ellehetetleníti a plébániai közösségeket is. (Ezt nem én mondom, hanem például Hodász András katolikus pap mondta a 777 blog egyik rendezvényén: „Amióta bevezettük a hitoktatást az iskolában, megszűntek a plébániai hittanok. Alig járnak elsőáldozásra. 4-5 gyerek van nálunk a plébánián, pedig mi 37 ezres plébánia vagyunk.”)
3. Aggódóm az európai bevándorlási helyzet miatt. (...) Nem akarom, hogy a "keresztény" (hol van az már!, de legalább nyomokban az) Európa csak emlék maradjon. Nem fogsz tudni meggyőzni arról, hogy ez nem egy valós félelem! Mégsem utálom Sorost (nevetséges! kiveszi be ezt a maszlagot!), sem az Uniót. Én csak rendet akarok, nyugalmas jövőt a gyermekeimnek. Nem egy hanyatló Római Birodalmat, amely már képtelen megvédeni a limest.
Ez egy valós probléma, amit a kormány túltol, és propagandacélokra használ fel, úgy látom, ebben egyetértünk. Azonban.
1. Jelenleg is él itthon számos, köztük muszlim közösség is, azért, mert esetleg ennek az aránya minimálisan megnőne, az nem jelentené a "keresztény Európa" pusztulását, jelentsen ez bármit is, ugyanis kontinensünk kultúrája a keresztény mellett a zsidó, valamint a görög-római tradíciókra alapul. Arról nem is beszélve, hogy a Pew Research 2015-ös kutatása szerint Magyarország 35%-a ateista.
2. A kormány emellett retorikájával ellentétben az arra rászoruló menedékkérőket folyamatosan fogadja be (amivel nem is lenne semmi baj, ha nem ölne közpénz-milliárdokat abba, hogy ennek ellenkezőjével mossa az agyunk), itt pár ezer emberről lehet szó. Ami ennél sokkal problémásabb, hogy a kormány érdekeltsége körének jól tejelő letelepedési kötvény-rendszeren keresztül tízezres számban fogadunk be embereket, köztük elítélt orosz adócsalót is.
3. Egyébként az Együttet leszámítva egyik párt sem bontaná le a kerítést, és - bár nem szimpatizálok velük, de ismerjük el, ami igaz - konkrétan először a Jobbik javasolta, továbbá programjukban (mert nekik ilyen is volt) fontos szerepe lett volna a határvédelemnek is.
Egyébként meg gratulálok, amiért bátran vállaltad ezt a hálátlan szerepet, és az Index blogketrec többségében ellenzéki olvasótábora elé tártad véleményed: azt gondolom, a legfontosabb, hogy párbeszédet kezdjünk, és végre betemessük a köztünk mélyülő árkokat!